O nás

KamilDalší vzdělání: r. 1998 atestace chirurgie, r. 2002 atestace rehabilitace, fyzikální léčba a lázeňství; dlouhodobé kurzy: manuální (manipulační) léčba r. 2000, stáž odd. rehabilitace nemocnice r. 2002; krátkodobé kurzy a doplňkové vzdělání: rehabilitace v ortopedii, rehabilitace v neurologii, rehabilitace v pediatrii, škola zad, reflexní léčba plosky nohy, aurikuloterapie, princip a léčba dle vývojové kineziologie dle doc. Koláře, novinky v manuální medicíně.

V současné době zaměstnán jako rehabilitační lékaře Avica, sportovní lékař volejbalového odd. žen TJ Nová Huť – účastníka volejbalové extraligy. Při přípravných soustředěních v Ostravě využívají jeho služeb reprezentantky ČR ve volejbale.

PavelVe svém oboru absolvoval v roce 2000 kurz Pulsové diagnostiky, v roce 2003 kurz Respirační fyzioterapie v Institutu dalšího vzdělávání pracovníků ve zdravotnictví v Brně pod doktorkou jako respirační fyzioterapeut je zařazen v registru externích spolupracovníků dr. Smolíkové. Dále školení Neinvazivní laseroterapie v rehabilitaci a dermatologii pořádaný Radiobiologickou společností. V témže roce vystudoval první dva stupně Bowenovy techniky pořádané International Asociation of Somatic Harmonization, které v roce 2004 završil zkouškami na závěrečný třetí stupeň (Master-class) a specializací na Bowenovu terapii u zvířat. V roce 2004 také absolvoval kurz Tapingu v Soukromém vzdělávacím zařízení Stanislava Flandery a kurz Estetického formování postavy tamtéž.
V letech 2005-2006 postupně absolvoval tři navazující stupně kurzu Uvolňovacích technik pod fyzioterapeutem panem Vojtěchem Benešem (mj.fyzioterapeut motokrosové reprezentace, účastníků Dakar Rallye ad.)

 Svou kariéru začal v roce 1999 ve Vítkovické nemocnici blahoslavené Marie Antoníny, poté v roce 2001 pracoval v Technické ortopedii – Proteor spol. s.r.o. jako polyvalentní aplikátor na odd. protéz, a na Léčebné rehabilitaci-Studio Zuzana, od března 2002 pracuje v nestátním zdravotním zařízení Avica v Ostravě jako vrchní fyzioterapeut na ambulantním oddělení a na specializovaném oddělení dětské neurologie, kde spolupracuje s prim. MUDr. Zemánkovou na projektech zlepšení koordinace a rovnováhy u dětí s LMD a vadným držením těla. Na toto téma společně vedli přednáškovou a lektorskou činnost pro Profit s.r.o.-Univerzita třetího věku,obor zdravý životní styl; Pedagogická centra v Ostravě a Opavě, Klub jógy v Ostravě a Soubor lidových tanců Hlubina.

Od roku 2003 je také fyzioterapeutem Jezdeckého oddílu Nazaret (mimo jiné parkůrová mistryně republiky) a od roku 2004 Jezdecké stáje Vors (drezurní i parkůrové jezdkyně) a TJ Nová Huť-účastníka ženské volejbalové extraligy.Při přípravných soustředěních v Ostravě využívají jeho služeb reprezentantky ČR ve volejbale, například vítězka ankety o nejlepší českou volejbalistku za rok 2006 Tereza, nebo volejbalistka roku 2005 Milada. Mezi jeho klienty patří hudebníci z Janáčkovy filharmonie Ostrava, herci a zaměstnanci Divadla Petra Bezruče, zaměstnanci Národního divadla moravskoslezského - hudebníci orchestru Divadla J.Myrona a se šéfem baletu Divadla Antonína Dvořáka zajišťuje fyzioterapeutickou péči o sólisty baletu (Barbora Kaufmannová, Olga Borisová-Pračiková...) i hostující sólisty (Kamil - Opera Baltycka w Gdańsku /Polsko/ Harald Baluch - Wiener Staatsoper /Rakousko/ ad.)


wkładki Promagnetin Od léta 2006 navázal úzkou spolupráci s profesionálními hokejisty.V letní pauze rehabilitoval hráče Floridy Panters (NHL), českého reprezentanta a bronzového medailistu a slovenské reprezentanty Mezeie - mistr světa z roku 2002 (oba také Florida Panters). Dále Petra Rozuma hokejistu HC Havířov a Aleše Bestu fotbalistu 1. FC Brno.
V neposlední řadě spolupracuje se spoluzakladatelem přerovské "Tenisové školy Huťka a Doseděl" Pavlem jako konzultant a osobní fyzioterapeut jeho svěřenců pro ambulantní rehabilitaci i při kondičních soustředěních. V Ostravě spolupracuje s několika tenisovými trenéry jimž zajišťuje fyzioterapii (Tomáš Kobr z Academy, Petr a Kateřina , která vychovává v žákovských kategoriích velmi kvalitní tenisty). Je také osobním fyzioterapeutem juniorského tenisty Ondřeje Hynka.
Během sezóny je ambulantně využíván floorbalisty SSK Vítkovice a hráči prvoligového futsalového klubu VŠB Megas Ostrava.
Od sezony 2007 zahájil spolupráci s ostravským prvoligovým ragbyovým klubem RC Sokol Mariánské hory.
V únoru 2007 se jako fyzioterapeut amerického producenta Selwyna zúčastnil ostravské části natáčení hollywoodského filmu Babylon A.D.

Od roku 1996 cvičí čínské zdravotní cvičení Tai chi a Chi kung ve kterém pořádá odbornou výuku a kurzy zaměřené na problémy s držením těla a bolesti zad Od roku 1995 praktikuje japonské energetické umění Reiki, které od roku 2001 jako Mistr-učitel systému Usui shiki ryoho vyučuje.

Kontakt:


Pavel